مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» عوارض کامپوزیت دندان چیست؟

عوارض کامپوزیت دندان چیست؟

عوارض کامپوزیت دندان


•شکستگی در کامپوزیت

  همانطور که می دانید برای ساخت کامپوزیت های دندانی از ماده ای به نام رزین استفاده می شود که از استحکام کمتری نسبت به سایر مواد مانند آمالگام و سرامیک برخوردار است و گاهی ممکن است به دلیل فشار روی آن شکسته شود.

•زردی ترکیب

  زردی و تغییر رنگ از دیگر عوارض جانبی دندان های کامپوزیت است. با توجه به اینکه یکی از کاربردهای کامپوزیت جنبه زیبایی آن است ، زردی و تغییر رنگ می تواند آزار دهنده باشد. بنابراین لازم است که یک یا دو بار در سال کامپوزیت ها توسط پزشک صیقل داده شود تا رنگ اصلی آن بازگردد.

•پوسیدگی دندان

 یکی از مهمترین عوارض کامپوزیت دندان که بیشتر بیماران از آن رنج می برند ، پوسیدگی دندان است. معمولاً افرادی که از کامپوزیت های دندانی استفاده می کنند باید بهداشت دهان خود را کاملاً رعایت کنند زیرا در غیر این صورت پوسیدگی ایجاد می کند.

•حساسیت در دندان ها

 استفاده از کامپوزیت گاهی اوقات باعث می شود فرد به گرما و سرما حساس شود و این حساسیت گاهی ممکن است یک ماه یا بیشتر طول بکشد.

• ناهماهنگی دندانها

با توجه به اینکه کاری که در کامپوزیت دندان انجام می شود اصلاح شکل و اندازه دندان است ، گاهی اوقات ممکن است به دلیل عدم تطابق دندان ها با یکدیگر ناراحتی ایجاد شود که باعث ناراحتی بیمار شود در حالی که صحبت کردن ایجاد ، خندیدن ، غذا خوردن و ...

خواص و فواید انبه برای بدن مطلب مرتبط خواص و فواید انبه برای بدن

•التهاب و تورم لثه ها

تورم لثه به دلیل نوع فعالیت های انجام شده در این روش ، یکی از رایج ترین عوارض دندان های کامپوزیتی است. البته این مسئله نگرانی خاصی ندارد و با مراجعه به پزشک به راحتی قابل درمان است

کلینیک قلهک یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کارآمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک قلهک است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت این مجموعه مراجعه نمایید.

https://clinicgholhak.com/


فرم ارسال نظر

  خدمات پرستاری در تهران   |   ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده